Medzinárodný futbalový turnaj Straubing

Tento rok 7. júla usporiadal domov sociálnych služieb v nemeckom Straubingu medzinárodný futbalový turnaj, ktorý bol organizovaný v športovom areáli mesta Haselbach. Mali sme dobrodružný začiatok turnaja, pretože posledná hodina 7 hodinovej  cesty prebehla v poriadnom daždi. Ale keď  sme sa dostali do tábora, zrazu prestalo pršať a my sme mohli postaviť naše stany bez toho, aby sme premokli. Domáci  nás privítali milo a s láskavosťou.

Na druhý deň po raňajkách sa na futbalovom ihrisku nastúpilo 8 mužstiev: FC Rotbach-Freyung, FC Granados, FC Tigers Straubing, Lebenshilfe Passau, ÚSP Lidmaň, Parahelikon Brancovenesti, Kamikaze Kickers Altötting a ŠK Habilitas Okoč.  Po slávnostných príhovoroch sa začali zápasy. Podľa losovania naše mužstvo hralo prvý zápas s jedným najlepším mužstvom, ktorý na konci aj celý turnaj vyhral. Naši ale bojovali tvrdo a statočne a získali pekné 5. miesto.

Cestou domov na tretý deň sme sa vydali na výlet, a zastavili sme sa v Česku. Prechádzali sme po malebných uliciach Českého Krumlova a útulnom hlavnom námestí v Telči. Unavení, ale s mnohými skúsenosťami sme sa vrátili domov v noci.